návrháři

Christian Louboutin

5. února 2010 v 14:23 | Kary

Známý návrhář Christian Louboutin se narodil v Paříži v roce 1964. Christian Louboutin strávil první roky své kariéry navrhování bot pro nejznámější módní jména včetně** Chanel** nebo Yves Saint Laurent. V roce 1992 si otevřela svůj vlastní butik. Dnes má obchody po celém světě. Poznávacím znamením luxusních střevíčků od Christiana Louboutin je červená barva podešví. Typický červený spodek celé boty se tak stal podpisem Christiana Louboutina.

Boty od Christiana Louboutina jsou nejen luxusním kouskem, ale také šperkem ve vašem šatníku. Takové lodičky vám budou sedět na noze jako ulité, a vaše nohy budou díky podpatkům vypadat štíhlejší. Christian Louboutin potěší především milovnice vysokých sexy podpatků, ty totiž nalezneme v jeho kolekcích pokaždé. Jeho zákaznice jsou samozřejmě i mnohé celebrity jako například Angelina Jolie, Christina Aguilera nebo Kylie Minogue, která měla tyto luxusní botičky ve videoklipu k písni 2 Hearts. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na* Carrie Bradshaw* z Sexu ve městě, která také miluje boty od Christiana Louboutina.
Stuart Weitzman

5. února 2010 v 14:05 | Kary

Tento talentovaný muž se narodil v roce 1942 v USA. Vyrůstal ve státě New York, kde navštěvoval nejdříve střední školu George W. Hewlitta a poté pokračoval ve studiu na univerzitě v Pensylvánii, kde v roce 1963 promoval.
Proslavil se značkou bot, která nese sice jeho jméno, ale není jejím zakladatelem. Tím byl již v 50. letech jeho otec Seymour Weitzman a nejdříve ji pojmenoval Seymour Shoes (někdy byla také prezentována pod názvem Mr. Seymour). Pod taktovkou svého otce sbíral Stuart své první zkušenosti, které postupem času rozvíjel a vkládal do svých "děl". Po smrti svého otce převzal firmu společně se svým bratrem Warrenem. Nicméně svůj podnik v roce 1972 prodali španělské společnosti a Warren svou kariéru předčasně ukončil. Stuart však vytrval a pro španělskou společnost i nadále pracoval jako návrhář. V 90. letech začal Stuart koketovat s myšlenkou značku koupit zpět a také se tak stalo. Avšak do USA se nevrátil a i nadále pracoval ve slunném Španělsku.
Jeho výsadou při vytváření obuvi je materiál, který k výrobě používá. Nejvíce pracuje s korkem, vinylem, sklem, drahými kameny nebo tapetovým papírem. Pro finální lesk a luxus používá 24 karátové zlato. Miluje detaily a jeho boty jsou vždy skvostem a ozdobou dané nožky. Vytvořit takový pár bot trvá přibližně 6 až 7 týdnů a pracuje na něm až 80 odborníků. Jeho boty jsou k dostání již v 45 zemích světa jako například Francie, Indie nebo Japonsko.

Jimmy Choo

5. února 2010 v 13:39 | Kary

Jimmy Choo, syn obuvnické rodiny a tedy obuvnický mág v genech, pochází z Malajsie. Své první boty navrhl a vyrobil v jedenácti letech. Nyní žije a pracuje v Londýně a je doslova proslavený kvalitními ručně dělanými a také neuvěřitelně drahými botami a kabelkami.

Mezi jeho klientelu patří celá plejáda celebrit. Herečky Lindsay Lohan, Gwyneth Paltrow, Katie Holmes, zpěvačky Natalia Imbruglia a Beyoncé Knowles nebo miliardová dědička Paris Hilton. Samotná princezna Diana byla jeho botami naprosto okouzlená a většina jejích bot byla právě od Jimmyho Chooa.

Pro propagaci nové kolekce si návrhář vybral také celebritu. Dcera zpěváka Lionela Richieho Christina Richie nafotila sexy reklamní fotky, které vystihují pocit, jaký ženy v Jimmyho botách mají.
I v nové kolekci zůstala značka u přírodních materiálů, pravé kůže. Vysoké podpadky jsou zdobené zlatou linií, nebo mají celé stříbrnou barvu. Materiál je ošetřený lesklou patinou. Celé boty se pak nádherně blyští a vypadají jako šperk. Absolutní novinkou je vysoká korková platforma. Kromě společenských bot Jimmy navrhl i nízké, decentně zdobené boty, včetně sandálků.

Manolo Blahnik

5. února 2010 v 13:16 | Kary

Snad každá žena miluje podpatky. A co teprve jehlové střevíčky!

Nejenže dokonale zeštíhlují a tvarují postavu, ale navíc jsou i neuvěřitelně sexy. Všechny ženy touží po lepých střevíčkách od Blahnika. Manolo Blahnik je skutečným králem v oborů jehlových podpatků. Umí mistrně vykouzlit střevíčky jako pro popelku. A je to částečně Čech!

Manolo se narodil v roce 1942 na Kanárských ostrovech v městečku Santa Cruz de La Palma. Je španělský návrhář, ale svým původem pochází z Čech. Jeho otec byl Čech a matka ohnivá Španělka. Blahnik studoval jazyky na Ženevské univerzitě a později pokračoval ve studiu v okouzlující Paříží. Zde načerpal notnou dávku inspirace. Blahnik začal snít o kariéře návrháře.

Na uskutečnění svého snu začal systematicky pracovat. V roce 1968 pobýval v Londýně a pracoval pro módní dům Zapata. Po rozhovoru s šéfredaktorkou amerického Vogue se zaměřil na tvoření bot. Nastala dlouhá cesta. Manolo se učil chápat výrobu obuvi a zpracování jednotlivých materiálů. První úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 1972 začal spolupracovat s návrhářem Ossie Clarkem.

 
 

Reklama